piątek, 17 lutego 2012

Aikido w Gliniance?

Zajęcia AIKIDO mogłyby odbywać się  
w GLINIANCE 
gdyby zgłosiła się odpowiednia ilość chętnych dzieci
  (ok. 10 osób)

  Zachęcamy!


Chętnych prosimy o kontakt z prowadzącym:


    Sławomir Szewczyk 
    sensei
    tel. +48 600 888 373
       e-mail: 



Aktualny adres ćwiczeń AIKIDO:
Zespół Szkolno-Gimnazjalny
im. Bohaterskich Lotników Polskich, sala nr 113
ul. Kościelna 20, 05-462 Wiązowna

WTOREK
I grupa   13.50 - 14. 35
II grupa  14.40 - 15.25

CZWARTEK
I grupa   13.50 - 14. 35
II grupa  14.40 - 15.25
16.00 zajęcia dla dorosłych

Miesięczny koszt 100 zł

Informacje o treningach znajdują się również na stronie:
wiązowna.info.pl
 
Aikido to japońska sztuka walki, w której odrzuca się przemoc.
W czasie treningu nie ma rywalizacji, a bazą nauczania są zasady równowagi energii oraz szacunku do partnera.
Aikido mogą praktykować zarówno mężczyźni jak i kobiety, bez ograniczeń wiekowych, oraz specjalnego przygotowania. Uczniowie początkowo uczą się podstawowych zasad sztuk walki takich jak: przemieszczenia, zejścia (uniki), trzymania (kontrolowanie) oraz dystans.
Następnie w miarę postępów, poznają techniki ręczne (taijustu), techniki sprowadzania do parteru i kontrolowania partnera, rzuty oraz pracę z bronią (aikijo, aikiken).
Aikido umożliwia poprawienie funkcjonowania pracy ciała od strony fizycznej, wzmacniając i uelastyczniając je, daje też lepsze jego zrozumienie. Pozwala sięgnąć dalej i głębiej w siebie, pozwala znaleźć spokój wewnętrzny, poprawiając komfort naszego życia.
Wykluczenie rywalizacji i współzawodnictwa wraz ze swoistą filozofią pozbawioną przemocy i agresji powoduje iż Aikido niesie za sobą wyjątkowe wartości dla ćwiczących je dzieci:



- Aikido powoduje wzrost praktycznych umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Młodzi ludzie w życiu codziennym (np. na podwórku) często znajdują się w sytuacjach, które prowadzą do powstawania urazów i kontuzji. AIKIDO uczy m.in. jak bezpiecznie wychodzić z takich opresji. Podczas treningu, w którym istotą są zmysł równowagi oraz koordynacja ruchowa (pady, poruszanie się w różnych pozycjach i kierunkach), dzieci (młodzież i dorośli także) poznają możliwości swojego ciała i nabywają nawyki często ratujące ich zdrowie w sytuacjach niebezpiecznych.
- Poprzez ćwiczenie można wyraźnie zauważyć zmniejszenie agresji w zachowaniu się dzieci. Aikido jest nieagresywną sztuką walki - Aikidoka nigdy walki nie rozpoczyna – nie uczy się atakować tylko reagować na atak. Dzięki takiemu podejściu u dzieci eliminowana jest chęć agresywnego reagowania na otoczenie.
- Aikido uczy dzieci bycia spokojnym i daje pozytywny obraz świata. Uczy je, że aby stworzyć coś wartościowego należy pracować w harmonii z otaczającym je środowiskiem.
- Aikido pomaga dzieciom nie tylko w zajęciach sportowych, ale pozwala im osiągać lepsze wyniki w nauce. Poprzez ćwiczenie Aikido, dzieci rozwijają spokój, uczą się oczyszczać umysł. W rezultacie absorbują wiedzę łatwiej i szybciej. Aikido pozwala na pełen rozwój potencjału człowieka, a szkoła jest jednym z najważniejszych miejsc gdzie ten potencjał może się realizować.



- Aikido uczy dzieci bezpiecznego i koleżeńskiego przebywania w grupie. Podczas ćwiczeń przykłada się dużą wagę do dbałości o partnera, na którym wykonuje się technikę i do bezpiecznego poruszania się w otoczeniu innych ćwiczących. Techniki aikido ćwiczy się w parach – konieczność znalezienia sobie partnera uczy dzieci przełamywania nieśmiałości i wyobcowania.
- Trening daje poczucie, że każdy może osiągnąć sukces. Nie jest wymagana atletyczna budowa czy nadzwyczajna siła fizyczna – kluczem do sukcesu jest wytrwałość w dążeniu do celu i pozytywne nastawienie.
Mając przeszło 25-letnie doświadczenie w praktyce aikido oraz 20-letnie w pracy instruktorskiej chciałbym zaproponować Państwu naukę aikido. Aikido jako całościowy system wychowania łączący w sobie zestaw ćwiczeń fizycznych mających wszystkie cechy gimnastyki prozdrowotnej połączony ze sferą kształtowania osobowości z pewnością umożliwi w pełni wykorzystać tkwiący w dzieciach potencjał intelektualny i twórczy.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz